Jesteś tutaj:

Niewidoczne aparaty. Moda czy wygoda?

Przezroczyste aparaty ortodontyczne to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu. I mimo swojej ponad 20 letniej kariery na świecie, w Polsce jest to nadal nowoczesne rozwiązanie, które wciąż powiększa grono swoich zwolenników. Przezroczyste aparaty to również odpowiedź rynku na dokonujący się postęp w dziedzinie cyfryzacji, powstawania nowych technologii, a także wymagań pacjentów co do rosnących potrzeb związanych z komfortem życia.

Wady zgryzu to niestety coraz częstszy problem – nie tylko wśród dzieci i młodzieży. Nieprawidłowe ustawienie zębów sprzyja powstawaniu próchnicy i chorobom dziąseł, przyczynia się do nadmiernego odkładania kamienia nazębnego i utrudnia codzienne zabiegi higienizacyjne. W związku z tym, wielu dorosłych pacjentów odczuwa znaczny dyskomfort w kontakcie z drugim człowiekiem, wstydząc się mankamentów w swoim uśmiechu. Niejednokrotnie jest to przyczyna ograniczeń w rozwoju kariery zawodowej lub nawiązywaniu nowych znajomości. Dlatego też warto promować nowe możliwości prostowania zębów i uzyskiwania pięknego uśmiechu.

Pacjenci, którzy wybrali leczenie aparatami niewidocznymi wielokrotnie podkreślają, że zdecydowali się na taki sposób leczenia bo nie ograniczało to ich codziennego funkcjonowania. Dzięki możliwości zdejmowania nakładek w trakcie dnia jedzenie, mycie zębów czy nitkowanie nie jest problemem. Ponadto same nakładki są niewidoczne dla innych osób, więc leczenie odbywa się przez cały czas bardzo dyskretnie.

Leczenie aparatami przynosi pozytywne skutki dla zdrowia jamy ustnej oraz poprawy wyglądu. Pacjenci czują się pewni siebie, nie wstydzą się uśmiechać, stają się bardziej otwarci. Najbardziej jednak cenią sobie końcowy efekt leczenia, który dzięki indywidualnie opracowanym nakładkom jest taki jaki każdy sobie wymarzył. Cyfrowa technologia umożliwia nam dokładne odwzorowanie sytuacji wyjściowej każdego pacjenta, przedstawienie założeń leczenia oraz pokazanie efektu na podstawie symulacji komputerowej jeszcze przed założeniem aparatu.

Najbardziej znanym aparatem przezroczystym zwanym także niewidocznym wykonanym w technologii nakładkowej jest system Invisalign. Jego działanie polega na stopniowym, delikatnym i bardzo precyzyjnym przesuwaniu zębów poprzez indywidualnie wykonane nakładki na zęby pacjenta, dopasowane do jego linii dziąseł. Aparat Invisalign można stosować do leczenia wielu przypadków – od lekkich stłoczeń do bardziej skomplikowanych wad zgryzu. Długość leczenia przy zastosowaniu tego typu aparatów często ulega skróceniu w stosunku do aparatów standardowych i w zależności od nasilenia wady trwa od 3 miesięcy do 18 miesięcy.

Zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.    ...................................................................................................................................................................................................