Jesteś tutaj:

Higienizacja i profilaktyka Wrocław

Choć prawidłowa, codzienna higiena jamy ustnej i szczotkowanie zębów w domowym zaciszu mają wielkie znaczenie w profilaktyce zdrowotnej, to warto od czasu do czasu oddać się w ręce specjalistów i odbyć profesjonalne oczyszczanie zębów. W gabinecie dentystycznym stomatolog lub higienistka stomatologiczna perfekcyjnie odświeży wygląd naszych zębów i dokładnie oczyści go z wszelkich osadów – w tym kamienia nazębnego, niemożliwego do usunięcia samodzielnie w domu.

Swoją ulubioną, wyjściową sukienkę oddajesz przed ważną uroczystością do pralni, by prezentowała się równie świetnie, co w dniu zakupu. Szykując się na daleki wyjazd przygotowujesz samochód w specjalnym salonie, gdzie zadbają o niego najlepiej. I choć mogłabyś sukienkę uprać jak resztę ubrań, we własnym domu i zwykłym proszku, a auto obmyć naprędce na samoobsługowej myjni, wiesz dobrze, że są miejsca i osoby, które zrobią to po prostu profesjonalnie. Nie inaczej jest z uśmiechem! Jakie zabiegi higienizacyjne ma w swoim zakresie stomatologia we Wrocławiu, by poprawić wygląd i zdrowie zębów? Dlaczego warto korzystać regularnie z zabiegu higienizacji jamy ustnej u dentysty? Wreszcie, ile kosztują tego typu profilaktyczne usługi?

Profilaktyka w stomatologii - dlaczego warto?

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii zajmujący się przede wszystkim wyglądem uzębienia, ale także pośrednio ich zdrowiem. Dysponuje szeregiem zabiegów, które mogą sprawić, że uśmiech będzie równy, lśniący i jasny, o jednolitym kolorycie. By zapewnić pacjentom zęby, będące wspaniałą ozdobą twarzy, specjaliści dysponują profesjonalnym sprzętem i ogromnym zasobem wiedzy i doświadczenia.

Wśród metod na poprawę zdrowia i estetyki uśmiechu znajdują się między innymi takie zabiegi profilaktyczne jak skaling, piaskowanie, fluoryzacja, polerowanie, czyli ogólnie mówiąc – higienizacja. Na czym polegają i kto powinien z nich skorzystać?

Higienizacja zębów Wrocław - jakie zabiegi?

Z usług mających na celu odświeżenie uśmiechu i wydobycie z niego pełni potencjału estetycznego może skorzystać każdy. Jeśli szukasz higienizacji we Wrocławiu musisz wiedzieć, że procedury te są zbawienne na przykład dla osób, które wstydzą się pożółkłych koron zębów, widocznych z daleka przebarwień czy białych plam. Także Ci, którzy borykają się z problemem narastającego kamienia nazębnego, rozwiązanie znajdą tylko w gabinecie stomatologicznym. Nawet jeśli nie masz kompleksów ani kłopotów z wyglądem swoich zębów, higienizacja pomoże Ci utrzymać uśmiech w dobrej kondycji i wydobyć z niego jak najwięcej naturalnej urody. W jaki sposób? Poprzez takie metody jak:

  • Skaling zębów

Skaling to sposób na dokładne oczyszczanie powierzchni zębów i przyzębia z odkładającego się tam kamienia. Usuwanie kamienia nazębnego jest ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki, w trosce o piękny uśmiech, ale także w kontekście zdrowia. Kamień nazębny sprzyja powstawaniu próchnicy, paradontozy, stanów zapalnych zębów i dziąseł czy innych chorób zębów. Skaling może być wykonywany różnymi metodami, m.in. mechaniczną, manualną, ultradźwiękową, laserową czy chemiczną.

  • Piaskowanie zębów

Piaskowanie najczęściej wykonuje się jako uzupełnienie skalingu. Poza kamieniem nazębnym łatwo usuwa wszelkie osady, złogi czy różnego rodzaju przebarwienia z powierzchni zębów i bruzd. Do piaskowania zębów higienistka stomatologiczna lub dentysta używają tzw. piaskarki, czyli urządzenia, które rozpyla na zęby pod ciśnieniem mieszankę wody i drobnego proszku.

  • Fluoryzacja

Choć fluoryzacja kojarzy się niektórym głównie z prozdrowotną akcją dla dzieci w szkole, zabezpieczanie zębów fluorem to dobre rozwiązanie także dla dorosłych. Podczas fluoryzacji na oczyszczoną powierzchnię zębów nakłada się substancję z wysoko stężonym fluorem. W ten sposób powstaje bariera chroniąca zęby przed szkodliwymi kwasami czy rozwojem bakterii. Fluor dodatkowo wspomaga także regenerację szkliwa.

Royal Dent Wrocław - dowiedz się, jak dbać o uśmiech

Wizyta higienizacyjna to nie tylko czyszczenie uśmiechu czy wzmacnianie szkliwa zębów, ale też wiedza niezbędna do dbania o zdrowie jamy ustnej samodzielnie. W ramach profilaktyki próchnicy w gabinecie stomatologicznym przeprowadzany jest instruktaż higieny jamy ustnej. To z niego pacjent dowiaduje się szczegółowo, jak usuwać z uśmiechu złogi nazębne, by zapobiec rozwojowi próchnicy i jak dokładnie czyścić przestrzenie międzyzębowe, aby cieszyć się ze zdrowia zębów przez całe życie.

Jeśli interesuje Cię prawidłowa higiena jamy ustnej i profesjonalne zabiegi usuwania nagromadzonego kamienia nazębnego, z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje higienizacja i profilaktyka stomatologiczna we Wrocławiu. W zależności od obranej metody oczyszczania zębów wizyta może kosztować w granicach kilkuset złotych. By poznać dokładny koszt, umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej! Orientacyjne ceny można sprawdzić na naszej stronie internetowej: Cennik higienizacja zębów Wrocław.

Higienistka stomatologiczna we Wrocławiu: