Jesteś tutaj:

Stomatologia
dziecięca Wrocław

O zęby mleczne trzeba dbać. Choć spełniają swoją funkcję zaledwie kilka lat, więc znacznie krócej, niż zęby stałe, to właśnie od ich zdrowia zależy to, jak ukształtuje się zgryz w dorosłości. Do higieny i leczenia dziecięcego uśmiechu należy przywiązywać tym większą wagę, że zęby mleczne są słabiej zmineralizowane i bardziej podatne na próchnicę. Leczeniem zębów najmłodszych zajmuje się stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja. Jakie zabiegi profilaktyczne oferują pedodonci w Royal Dent Wrocław? Jak dbać o zęby i dobre nawyki dzieci?

Pedodonta Wrocław. Kiedy pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, kiedy Twój maluch powinien odbyć pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym, poprawna odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – wizyta adaptacyjna powinna mieć miejsce już wtedy, gdy w jego buzi pojawią się pierwsze ząbki. To najodpowiedniejszy moment, by pedodonta ocenił rozwój buzi dziecka, a także poinstruował rodziców, jak dobrać właściwą dietę i jak dbać o higienę jamy ustnej.

Stomatolog dziecięcy szczegółowo podpowie na przykład, jak odpowiednio szczotkować uzębienie i jaki jest minimalny czas mycia zębów. Wskazówki te, wespół z regularnymi wizytami kontrolnymi, które powinny odbywać się co kilka miesięcy, zapewnią dziecku zdrowo rozwijający się i spełniający swoje funkcje uśmiech. Oswajanie dziecka z wizytami w gabinecie stomatologicznym i codzienne dbanie o zęby wykształca dobre nawyki już od najmłodszych lat i procentuje w dorosłości.

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu. Bez bólu i stresu

Leczenie dzieci to niełatwe zadanie, któremu podoła tylko cierpliwy i przyjazny dentysta, który rozumie potrzeby najmłodszych pacjentów. Rodzice często zwlekają ze wspólnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym z obawy przed tym, że mały pacjent nie pozwoli się zbadać lub będzie zestresowany. Zupełnie niepotrzebnie. Przyzwyczajanie dziecka do wizyt kontrolnych już od pierwszych miesięcy życia przynosi duże efekty. W Royal Dent Wrocław spotkania z najmłodszymi odbywają się w swobodnej, spokojnej atmosferze z poszanowaniem dla emocji i potrzeb dziecka. Oswajaniu z lekarzem, a także samym gabinetem, służy specjalna wizyta adaptacyjna, podczas której niekoniecznie musi dojść do samego leczenia zębów u malucha. Najważniejsze jest wtedy budowanie zaufania.

Wieloletnie doświadczenie, łagodność i poczucie humoru sprawiają, że wizyta u dentysty jest efektywna i bezstresowa. Do leczenia dzieci, przy takich zabiegach jak na przykład leczenie próchnicy czy leczenie kanałowe, stosuje się natomiast najwyższej jakości znieczulenia. Dentysta dziecięcy przywraca maluchom piękny uśmiech w sposób bezbolesny. Dla urozmaicenia wizyty, mali pacjenci mogą też sami wybrać kolor uzupełnień ubytków.

Leczenie zębów mlecznych we Wrocławiu - jakie są zabiegi?

Regularna profilaktyka pozwala zauważyć symptomy choroby na wczesnym jej etapie. Jeśli zauważysz zaczerwienione dziąsło, plamki czy przebarwienia na zębach, to wyraźny znak, że czas odwiedzić gabinet dentystyczny. Dzięki szybkiej reakcji rodziców, stomatologia zachowawcza pozwala zachować zdrowie zębów u dzieci. Zakres usług stomatologicznych dla młodego pacjenta to przede wszystkim:

  • Fluorkowanie zębów, czyli zabieg profilaktyczny, który pomaga zachować zdrowe zęby mleczne do okresu pojawienia się zębów stałych.
  • Leczenie zębów mlecznych poprzez usuwanie zmian próchniczych i stosowanie kolorowych uzupełnień.
  • Ozonoterapia, która dzięki działaniu aktywnego tlenu umożliwia wyjaławianie ubytków i bruzd przed założeniem wypełnienia, co zwiększa szansę na zachowanie zdrowej miazgi zęba i ochronę powierzchni zębów przed próchnicą.
  • Lakowanie zębów, które chroni zęby przed próchnicą.
  • Lakierowanie zębów to nakładanie na powierzchnie zębów, których nie można lakować, lakierów zawierających fluor. Jest to rodzaj zabiegu fluoryzacji.

Stomatologia dziecięca Wrocław - jakie są ceny?

W Royal Dent Wrocław dzieci mogą skorzystać z usług takich jak: wizyta adaptacyjna, konsultacja pedodontyczna, profilaktyka ortodontyczna i profilaktyka wad zgryzu. Szukając stomatologa dla dzieci, rodzice zastanawiają się, ile kosztuje wizyta u pedodonty. W zależności od tego, jakie usługi z zakresu zdrowia zębów i jamy ustnej zostaną wykonane oraz jak bardzo będą rozległe, ceny mogą kształtować się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Orientacyjne koszty procedur można sprawdzić na naszej stronie internetowej: Cennik stomatologia dziecięca Wrocław.

Stomatolog dziecięcy we Wrocławiu: