Jesteś tutaj:

Stomatologia estetyczna Wrocław

Zęby stanowią istotny element naszego wyglądu. Ładne, proste, białe zęby są marzeniem wielu osób. Niestety wiele z nas, mimo posiadania zdrowych zębów, cierpi z powodu kompleksów związanych z wyglądem swojego uśmiechu. Rozwiązaniem jest stomatologia estetyczna, która zajmuje się w dużej mierze wizualnym aspektem naszego uzębienia.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Zabiegi wykonywane w ramach stomatologii estetycznej mają na celu poprawę wyglądu zdrowych zębów. Rozwijająca się medycyna oraz technologia i wykorzystywane materiały pozwalają na wykonywanie zabiegów znacząco poprawiających estetykę uśmiechu. W gabinecie dentystycznym można skutecznie wybielić zęby, usunąć przebarwienia czy poprawić kształt zębów. W ramach stomatologii estetycznej wykonuje się między innymi takie zabiegi, jak te opisane poniżej.

Wybielanie zębów we Wrocławiu

Wybielanie uśmiechu przeprowadzone przez stomatologa lub pod jego kontrolą jest bezpieczne i nie skutkuje osłabieniem twardych tkanek zębów. Proces wybielania polega na rozpadzie nadtlenku wodoru. Wolne rodniki penetrują szkliwo oraz przebarwioną zębinę i utleniają przebarwienia. W wyniku czego dochodzi do rozjaśnienia barwy zębów. Wyróżniamy dwie metody wybielania zębów:

  • Nakładowe wybielanie zębów – pozwala na przeprowadzenie procesu wybielania zębów głównie w domu. Najpierw jednak należy udać się do stomatologa, który pobierze odciski do szyny (nakładki), na którą zostanie zaaplikowany preparat wybielający. Następie pierwszy zabieg wybielania zostanie przeprowadzony w gabinecie dentystycznym, podczas którego pacjent zostanie dokładnie poinstruowany jak aplikować środek wybielający na nakładkę. Kolejne zabiegi pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Terapia trwa około 2-3 tygodnie, a efekty wybielania można stopniować. 
  • Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym pod specjalną lampą (tzw. wybielanie gabinetowe) – w trakcie wizyty lekarz nakłada na zęby specjalistyczny środek wybielający, który jest aktywowany pod wpływem światła. Zabieg trwa około godziny i efekt jest widoczny natychmiast. Podczas jednego zabiegu zęby są jaśniejsze nawet o 7-8 odcieni w skali VITA. 

Korekty dziąseł Wrocław

Wygląd dziąseł także wpływa na estetykę uśmiechu. W gabinecie dentystycznym można wykonać np. gingiwoplastykę. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu nadmiaru dziąseł (przywróceniu równowagi zębowo-dziąsłowej), wyrównaniu niesymetrycznej linii dziąseł. Dentyści przeprowadzają także pokrycie recesji dziąseł, gdy problemem jest nadmierny zanik tkanki i odsłonięcie fragmentu korzenia. Coraz bardziej popularnym zabiegiem staje się również korekta uśmiechu dziąsłowego.

Licówki Wrocław - poprawa wyglądu uśmiechu

Zabieg ten pozwala na szybką i trwałą poprawę estetyki uśmiechu. Na ząb nakładana jest porcelanowa lub kompozytowa płytka, która kolorem i kształtem dopasowana jest do reszty uzębienia. Stosuje się je między innymi w przypadku:

  • zakrycia diastemy; 
  • erozji twardych tkanek zęba; 
  • ułamania zęba; 
  • zmiany kształtu i długości korony zęba; 
  • zakrycia nieusuwalnych przebarwień, np. po leczeniu kanałowym; 
  • skorygowania niewielkich nierówności zgryzu. 

Licówki są uzupełnieniami protetycznymi o ograniczonej inwazyjności, pozwalającymi na zachowanie znacznej ilości tkanek zdrowego zęba.

Estetyczne wypełnienia w leczeniu stomatologicznym

Większość ludzi ma w swoim uśmiechu plomby (inaczej: wypełnienia) – niektóre są mniej estetyczne, inne bardziej. Z czasem także nasze wypełnienia zmieniają barwę i stają się bardziej widoczne. Pacjenci, którym w szczególny sposób zależy na estetyce, mogą zdecydować się na wymianę starych plomb na wysokiej jakości wypełnienia kompozytowe, które kolorem bardzo przypominają nasze naturalne zęby. Wymianę wypełnienia zaleca się szczególnie w przypadku nieszczelności wypełnień oraz uzupełnień wykonanych z amalgamatu (tzw. srebrne plomby).

Jaki jest koszt zabiegów ze stomatologii estetycznej?

Koszt zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest zróżnicowany, wszystko zależy od efektu, jaki pacjent pragnie osiągnąć. W centrum Royal Dent we Wrocławiu nasi specjaliści szczegółowo omówią z pacjentem zakres leczenia, z uwzględnieniem oczekiwań oraz możliwości finansowych. Z naszym orientacyjnym cennikiem można zapoznać się na naszej stronie internetowej: Cennik stomatologia estetyczna Wrocław.

Stomatolodzy estetyczni we Wrocławiu: