Jesteś tutaj:

Trwałe i szybkie sposoby na poprawę estetyki uśmiechu

Kult dbałości o ciało wyszedł już dawno poza siłownię, gdzie pracujemy nad sylwetką, kuchnię, gdzie coraz więcej uwagi i dbałości przywiązujemy do zbilansowanej diety, czy w końcu gabinety kosmetyczne, w których oddajemy się zabiegom poprawiającym kondycję naszej skóry. Kolejnym krokiem na tej ścieżce jest zdrowy i estetyczny uśmiech.

Perfekcyjnie białe, a zarazem naturalne zęby odejmują wiele lat. Ludzie z zadbanymi zębami, którzy uśmiechają się bez wstydu, są odbierani jako atrakcyjniejsi, inteligentniejsi i bardziej wiarygodni. Coraz więcej pacjentów, już nie tylko gwiazd, zgłasza się do dentysty właśnie po to by mieć perfekcyjny uśmiech.

Nie wystarczy, że zęby są zdrowe i nie posiadają przebarwień – muszą idealnie wpisywać się w twarz i odzwierciedlać charakter ich właściciela. Wyzwaniem dla stomatologów jest precyzyjne zaplanowanie i dopasowanie wyglądu uśmiechu do rysów i mimiki twarzy. Ważny jest też dobór materiałów i rodzaju uzupełnień protetycznych.

Cały proces tworzenia idealnego uśmiechu wymaga od dentysty dużego doświadczenia, wiedzy i zaangażowania. Wszystko rozpoczyna się od cyfrowego zaprojektowania uśmiechu (Digital Smile Design) – do tego celu potrzebne są zdjęcia pacjenta wykonane w profesjonalnym studiu fotograficznym, tak by finalnie można było przejść do precyzyjnego osadzenia ostatecznych efektów pracy w jamie ustnej pacjenta. Jest wiele sposobów na uzyskanie pięknego, harmonijnego a zarazem naturalnego uśmiechu.

Zawsze staram się dobierać rozwiązania jak najmniej inwazyjne. Takim właśnie rozwiązaniem są wysokoestetyczne licówki porcelanowe. Jest to jeden z najszybszych i najbardziej trwałych sposobów na poprawę estetyki uśmiechu. Licówki to cieniutka warstwa porcelany pokrywająca przednią stronę zęba. Można je wykorzystać do korekty kształtu, wielkości zębów ale też niewielkiej korekty ich ustawienia. Pozwalają na zlikwidowanie szpar między zębami, a jeśli jest potrzeba można też nimi zakamuflować przebarwienia.

Ze wszystkich materiałów używanych w stomatologii, to właśnie porcelana najwierniej odwzorowuje naturalne uzębienie. Pochłania ona i odbija światło jak prawdziwy ząb.

W laboratorium technik precyzyjnie wytłacza licówki, a następnie ręcznie je maluje aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego wyglądu zęba. Technicy, z którymi współpracuję w Dental Sense posiadają duże doświadczenie i wręcz artystyczne zdolności manualne. Nadając licówkom naturalnych detali technik używa zestawu kilkudziesięciu kolorów, precyzyjnie wykańcza brzegi sieczne i nadaje naturalną fakturę. Efekt pięknego uśmiechu z wykorzystaniem licówek porcelanowych jest bardzo trwały. Porcelana nie zmienia koloru, nie ulega przebarwieniom, nie chłonie barwników z pożywienia. Licówki przyklejane są adhezyjnie na najwyższej wytrzymałości specjalistyczne systemy do łączenia porcelany ze szkliwem zęba. Dzięki temu pacjent może być pewien tego, że efekt będzie stabilny.

Licówki porcelanowe dają pacjentom szansę na odzyskanie pewności siebie i możliwość cieszenia się pięknym, zdrowym uśmiechem. Kiedy po zakończonym leczeniu widzę efekty – promienisty, nieskrępowany niczym uśmiech, błysk oka i szczęście na twarzy pacjenta – czuję ogromna satysfakcję.

Zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.    ...................................................................................................................................................................................................