Jesteś tutaj:

Dentofobia

Strach przed wizytą u dentysty i leczeniem stomatologicznym to niestety dalej częste zjawisko. Dlatego z myślą o Tobie staramy się zapewnić przyjemną i relaksującą atmosferę już od wejścia.

 

 

Czas dla Ciebie

Zaplanuj sobie czas na wypicie relaksującej kawy i lekturę ulubionej książki przed wizytą lub po prostu przyjdź chwilę wcześniej by posłuchać relaksującej muzyki. Przyjemne, ciepłe wnętrza mają zapewnić poczucie bezpieczeństwa i spokoju podczas wszystkich wizyt w klinice. Spotkanie z lekarzem i pierwsza rozmowa odbywa się w oddzielnym, neutralnym pomieszczeniu, z dala od fotela stomatologicznego, a jej głównym celem jest zapoznanie się ze stomatologiem i nowym otoczeniem oraz zminimalizowanie lęku. Podczas rozmowy w komfortowej atmosferze będziemy mogli zrozumieć Twoje potrzeby i zaplanować kolejne kroki, aby zostawić strach za sobą.

Indywidualne podejście

Indywidualne podejście do każdego pacjenta to dla nas priorytet. Twoje potrzeby są dla nas ważne i w każdej chwili wizyty chcemy byś czuł się komfortowo. Podstawą działania jest dla nas wspólne ustalenie celu leczenia i efektu, na którym nam zależy. Każda podjęta decyzja o metodzie leczenia jest wspólnie wypracowaną strategią, która ma sprostać oczekiwaniom pacjenta. Nad przebiegiem planu leczenia w Klinice Dental Sense czuwa Opiekun Pacjenta, więc nie musisz się martwić, że zapomnisz o wizycie, jesteśmy po to by zorganizować to dla Ciebie oraz wyjaśnić wszystkie wątpliwości i pytania. W trakcie leczenia będzie Ci towarzyszyć odprężająca muzyka lub ulubiona piosenka, a jeśli chcesz się przenieść myślami w relaksujące tropiki, to w tym też możemy Ci pomóc, ustawiając odpowiedni obraz na sufitowym ekranie. Nasz personel zadba o Ciebie jeśli w trakcie zabiegu będziesz czegoś potrzebował.

Stomatologia minimalnie inwazyjna

W Dental Sense Medicover stawiamy na stomatologię małoinwazyjną. Wierzymy, że dzięki temu podejściu jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe efekty leczenia i długoczasowy sukces terapeutyczny. Łączymy umiejętności z innowacyjnymi metodami leczenia i cyfrową technologią, dążąc do perfekcyjnego rezultatu przy minimalnym stopniu opracowania tkanek zęba. Licówki bez szlifowania, leczenie pod mikroskopem oraz ICON są idealnym tego przykładem. Większość tych metod nie wymaga nawet borowania i jest całkowicie bezbolesna.

Leczenie bez bólu

Dbamy o to, aby każdy przeprowadzony zabieg był bezbolesny i przyjemny dla pacjenta. Oferujemy różne możliwości znieczuleń, które indywidualnie dopasowujemy do potrzeb i rodzaju zabiegu:

  • znieczulenia w postaci żelu lub spray’u,
  • nowoczesne bezbolesne znieczulenie komputerowe – nie czujesz momentu podawania znieczulenia, a tylko jego efekt.

Rozluźnienie mięśni

W procesie zwalczania strachu i napięcia mięśni stosujemy również różne techniki masażu relaksacyjnego i terapii manualnej. W połączeniu z odpowiednią muzyką relaksującą pozwolą one przyjemnie się odprężyć i zmienić nastawienie do zabiegu i samej kliniki stomatologicznej. Usunięcie napięć mięśni z obszarów twarzy i głowy wspomaga proces leczenia w wielu dziedzinach stomatologii, pozwala zwalczyć bóle pochodzenia napięciowego, a również wpływa na szybsze i przyjemniejsze dla pacjenta przeprowadzenie zabiegów stomatologicznych. Zabiegi masażu i terapia manualna są przeprowadzane przez naszych ekspertów w dziedzinie fizjoterapii.

Zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.    ...................................................................................................................................................................................................