Jesteś tutaj:

Digital Smile Design – przymierz uśmiech w Gdańsku

Wyobraź sobie, że jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczysz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech. Tę możliwość daje Ci innowacyjna koncepcja Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (Digital Smile Design – DSD).

Podczas klasycznego procesu leczenia technik dentystyczny otrzymuje wycisk zębów. Nie widzi mimiki twarzy, nie wie jak się uśmiechasz oraz jak przebiega linia symetrii twarzy. Jak więc przygotowuje pracę protetyczną? Najczęściej zgaduje. W rezultacie istnieje ryzyko, że efekt końcowy będzie inny niż się spodziewałeś.

Dzięki Digital Smile Design nie tylko zaprojektujemy uśmiech w pełni zintegrowany z rysami twarzy i mimiką, ale również precyzyjnie zaplanujemy końcowy efekt leczenia.

Etapy Digital Smile Design

1. Sesja zdjęciowa

Odpowiednio przygotowane zdjęcia twarzy oraz zębów są kluczowym elementem w procesie DSD. Na tym etapie pobieramy także wyciski zębów. Rozmawiamy również z Tobą o tym jaki efekt chcesz osiągnąć.

2. Analiza i projektowanie uśmiechu

Na podstawie zdjęć dokładnie analizujemy proporcje twarzy i projektujemy uśmiech, uwzględniając indywidualną mimikę oraz symetrię twarzy. Po wykreśleniu wszystkich linii symetrii, jesteśmy w stanie dokładnie określić idealny kształt, strukturę oraz kolor zębów.

3. Sprawdzenie nowego uśmiechu

Na podstawie projektu cyfrowego technik dentystyczny dokładnie wie jak wykonać model idealnego uśmiechu, tzw. mock-up. Jest to rodzaj tymczasowej nakładki, która jest zakładana na zęby. To właśnie ten moment, kiedy możesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Kolejna sesja zdjęciowa daje Tobie unikalną możliwość porównać zdjęcia przed i po.

4. Bądź współtwórcą własnego uśmiechu

Odpowiednio przygotowane zdjęcia twarzy oraz zębów są kluczowym elementem w procesie DSD. Na tym etapie pobieramy także wyciski zębów. Rozmawiamy również z Tobą o tym jaki efekt chcesz osiągnąć.

Uśmiech przed leczeniem
Pierwsza przymiarka nowego uśmiechu (do poprawy)
Druga przymiarka uśmiechu (zaakcpeotwana)

5. Plan leczenia

Dopiero teraz, kiedy zaakceptujesz swój nowy uśmiech, przygotowujemy dokładny plan leczenia. Dobieramy odpowiednie rodzaje materiałów i prac protetycznych, np. korony czy licówki. Jesteśmy teraz gotowi wspólnie wprowadzić projekt cyfrowy w życie.

Warto zaznaczyć, że korekcja uśmiechu nie dotyczy jedynie zębów. W przypadku takiej konieczności możemy również wykonać plastykę dziąseł oraz leczenie ortodontyczne.

Zalety Digital Smile Design

Protetyk w Gdańsku