Jesteś tutaj:

Diagnostyka stomatologiczna Gdańsk

Pacjenci stomatologiczni przychodzą do dentysty ze zróżnicowanymi problemami. Niektóre przypadki są stosunkowo łatwe do diagnozy i leczenia, inne zaś są bardzo skomplikowane. W stomatologii wykorzystuje się szereg różnych badań diagnostycznych, które umożliwiają lekarzom postawienie odpowiedniej diagnozy i opracowanie optymalnego planu leczenia. W Dental Sense Medicover Gdańsk pragniemy zapewnić naszym pacjentom najlepszą możliwą opiekę, dlatego nasze gabinety są wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Dlaczego diagnostyka stomatologiczna jest ważna?

W każdej dziedzinie medycyny postawienie prawidłowej diagnozy jest niezbędne do efektywnego leczenia. Nie inaczej jest w stomatologii. Dzięki badaniom diagnostycznym stomatolog jest w stanie dokładnie ocenić stan zdrowia chorych zębów i zaplanować ich leczenie. Wie, czego mniej więcej może się spodziewać po otwarciu zęba. Przy leczeniu kanałowym przydatna jest wiedza o ilości kanałów w danym zębie i ich kształcie, co umożliwia zdjęcie RTG. Gdy potrzebne jest leczenie implantologiczne, odpowiednie badanie diagnostyczne dostarcza informacji między innymi o gęstości kości.

Jakich informacji dostarczają badania diagnostyczne?

Pacjentowi może się wydawać, że zlecone badania niepotrzebnie zwiększają koszty leczenia. Nic bardziej mylnego. Każde badanie diagnostyczne jest źródłem wielu różnych danych, które są podstawą do postawienia diagnozy i zaplanowania leczenia. Dentysta może zlecić kilka badań diagnostycznych. Należą do nich:

Rentgen zębów Gdańsk

RTG zębów jest najbardziej podstawowym badaniem diagnostycznym wykorzystywanym w stomatologii. Dzięki niemu lekarz poznaje stan zębów oraz ich budowę. Wykorzystuje się je podczas diagnozy stanu zapalnego, chorób miazgi i przyzębia. Poza tym jest niezbędne do zaplanowania leczenia kanałowego, gdyż na zdjęciu rentgenowskim widać kształt i ilość kanałów zębowych. W Dental Sense Medicover Gdańsk wszystkie zdjęcia RTG zębów wykonujemy na miejscu w ciągu kilku sekund. Innowacyjny system marki Carestream gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki technologii wysokiej częstotliwości pacjent otrzymuje minimalną, zredukowaną o 30% dawkę promieniowania. Dodatkowo skaner umożliwia natychmiastowe wyświetlenia zdjęcia na monitorze.

Tomografia komputerowa - CBCT w Gdańsku

Tomografia komputerowa zębów, szczęki i żuchwy jest bardzo dokładną techniką obrazowania wybranych tkanek. Aparat wykonuje serie zdjęć RTG, nakłada je na siebie, co pozwala na uzyskanie obrazu 3D.

W Dental Sense Medicover Gdańsk posiadamy tomograf najwyższej generacji CS 8100 3D i CS 9600 3D, którym możemy wykonać zdjęcia pantomograficzne 2D oraz zdjęcia przestrzenne w formacie 3D. Umożliwia to precyzyjną diagnozę i zaplanowanie leczenia nawet w najbardziej złożonych przypadkach, gdyż lekarz uzyskuje dokładne informacje o stanie zębów i gęstości kości. Zdjęcia 3D są idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji.

Pantomogram Gdańsk

Podczas pantomogramu wykonuje się prześwietlenie szczęki i żuchwy. Zdjęcie uwidacznia struktury niewidoczne gołym okiem. Widać na nim wszystkie zęby pacjenta, także te zatrzymane, szczękę, żuchwę, stawy skroniowo-żuchwowe, zatoki przynosowe oraz fragment podniebienia twardego. Pantomogram dostarcza wielu informacji, a niektórzy stomatolodzy zalecają jego wykonywanie co ok. 2 lata, by sprawdzić dokładnie czy z uśmiechem wszystko jest w porządku.

Zdjęcie cefalometryczne w Gdańsku

Wynikiem cefalometrii jest zdjęcie czaszki w pozycji bocznej, na którym bardzo dobrze widać zgryz pacjenta, wszystkie kości, tkanki miękkie i twarde twarzy oraz podniebienie twarde i zatoki przynosowe. Zdjęcie cefalometryczne wykorzystuje się przede wszystkim w ortodoncji, ale przydaje się także w protetyce, diagnostyce stomatologiczno-laryngologicznej oraz chirurgii rekonstrukcyjnej. Pozwala na zaplanowanie leczenia i ocenę postępów terapii.

Skanowanie 3D zębów w Gdańsku

Skaner wewnątrzustny umożliwia wykonanie cyfrowego skanu 3D, którym można wykryć zmiany próchnicowe czy przeprowadzić dokładny pomiar koloru uzębienia pacjenta. W Dental Sense Medicover w Gdańsku badanie jest szczególnie komfortowe dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej technologii. Nasz sprzęt umożliwia również usuwanie nadmiaru tkanki miękkiej w trakcie procesu skanowania.

Badanie kamerą wewnątrzustną Gdańsk

Podczas wizyty lekarz zwykle zaczyna badanie od obejrzenia zębów pacjenta. Zazwyczaj wykorzystuje do tego lusterko, które jednak nie zawsze może pokazać dokładny stan zębów. Dlatego w klinice Dental Sense Medicover wykorzystujemy kamerę wewnątrzustną Carestream o bardzo wysokiej rozdzielczości. Pozwala ona zaobserwować nawet najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu możemy dokładnie zdiagnozować problem, a także pokazać efekty leczenia na monitorze, umieszczonym tuż nad fotelem. Zdjęcia z kamery wewnątrzustnej służą też np. w procesie opracowywania planu leczenia stomatologicznego.

Pracownia RTG w Gdańsku – badania zębów

Wybierając stomatologa, warto postawić na takiego, który posiada w gabinecie profesjonalny i nowoczesny sprzęt diagnostyczny, gdyż odpowiednia diagnoza jest podstawą do efektywnego leczenia. W Dental Sense Gdańsk dbamy o swoich pacjentów i chcemy im zapewniać jak najbardziej sprawne i skuteczne realizowanie zabiegów dentystycznych. Dlatego właśnie na miejscu oferujemy dostęp nie tylko do wysokiej jakości opieki stomatologicznej, ale również do precyzyjnej diagnostyki radiologicznej.

Zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.    ...................................................................................................................................................................................................