Jesteś tutaj:

Protetyka Gdańsk

Protetyka stomatologiczna pomaga naszym pacjentom ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Głównym celem tej dziedziny jest przywrócenie funkcjonalności i estetyki jamy ustnej poprzez odbudowę utraconych lub znacznie uszkodzonych zębów. Oprócz tego nowoczesne metody leczenia protetycznego w Klinice Dental Sense Medicover umożliwiają korektę estetyczną kształtu i koloru zęba.

CAD/CAM – innowacyjna technologia komputerowego projektowania i wykonania prac protetycznych zapewnia odtworzenie naturalnego kształtu i struktury zęba z maksymalną precyzją. Z kolei połączenie precyzji z materiałami najwyższej jakości, takimi jak porcelana czy cyrkon, pozwala osiągnąć doskonały efekt estetyczny trwający przez lata.

Jakie możliwości oferujemy w Dental Sense ?

Zdrowie jamy ustnej oraz pewność siebie to główne powody, dla których warto się zdecydować na leczenie protetyczne.

Chcemy aby każdy z naszych pacjentów mógł cieszyć się komfortowym i pięknym uśmiechem. Przy tym dobrze rozumiemy, jak ważne jest zachowanie balansu między funkcjonalnością a estetyką. Szeroka gama możliwości oraz zespół doświadczonych lekarzy pozwalają nam kompleksowo podejść do każdego przypadku i wybrać najlepiej dostosowane rozwiązanie. Może ono obejmować:

Preparated molar tooth for dental crown placement. Medically accurate 3D illustration

Korony protetyczne

ich rolą jest przywrócenie prawidłowego kształtu, barwy i funkcji zęba, w przypadku gdy znaczna jego część uległa uszkodzeniu. W naszym gabinecie oferujemy korony pełnoceramiczne, czyli w całości wykonane z porcelany oraz korony licowane porcelaną. Pacjentom o najwyższych wymaganiach zawsze polecamy korony porcelanowe, które wyróżnia estetyka, trwałość, wysoka biozgodność z tkankami jamy ustnej i precyzja dopasowania.

Mosty protetyczne

są stosowane w celu uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów. Wykorzystując sąsiednie oszlifowane własne zęby pacjenta lub implanty jako filary, most protetyczny wypełnia lukę między zębami. Metodą mniej inwazyjną, nie wymagającą szlifowania zębów są mosty adhezyjne, które czasem mogą być zastosowane w przypadku pojedynczych braków zębowych. Jest to rodzaj uzupełnienia stałego lub tymczasowego zakładanego na czas integracji wszczepionego implantu z kością.

Do wykonania mostów służą te same materiały, z których wykonywane są korony.

Licówki porcelanowe

mają na celu przywrócenie harmonii uśmiechu, poprzez poprawę kształtu oraz koloru zębów. Mogą być też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących się pozbyć przerwy pomiędzy zębami. Licówki są odporne na przebarwienia, nie wymagają intensywnego oszlifowania zębów, a ich trwałość określa się na dziesiątki lat. Brak podbudowy metalowej pozwala z kolei na uzyskanie świetnych efektów estetycznych.
W naszej klinice oferujemy również licówki bez szlifowania (no-prep). Jest to najmniej inwazyjny sposób na uzyskanie idealnego uśmiechu.

3d render of tooth in gums with dental root canal posts

Wkłady koronowo-korzeniowe

dają nam możliwość trwałej i estetycznej odbudowy zęba. Eliminują potrzebę usuwania zęba, nawet gdy po leczeniu rozległej próchnicy lub leczeniu kanałowym pozostaje jedynie sam korzeń. Wkład koronowo-korzeniowy składa się z dwóch części: korzeniowa jest umieszczana wewnątrz zęba, natomiast część koronowa jest filarem protetycznym, niezbędnym do osadzenia korony lub mostu.

Removable partial denture, mandibular prosthesis. Medically accurate 3D illustration of prosthodontics concept

Protezy

zastępują większą ilość brakujących zębów i należą do ruchomych uzupełnień protetycznych. Nasza klinika oferuje szeroką gamę protez. Wśród nich najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest proteza szkieletowa bezklamrowa. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że jej noszenie jest dużo bardziej komfortowe w porównaniu do protezy akrylowej.

Zalety protezy bezklamrowej

Zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.    ...................................................................................................................................................................................................

    Protetycy w Gdańsku