Jesteś tutaj:

Stomatologia zachowawcza Gdańsk

Stomatologia zachowawcza ma na celu odbudowanie uszkodzonych zębów zachowując ich zdrowie, funkcjonalność oraz naturalny wygląd. Głównym powodem uszkodzenia zębów jest próchnica. Jest to choroba bakteryjna, a jej brak leczenia może doprowadzić do poważnych problemów, często wymagających bardziej czasochłonnych i kosztownych metod leczenia (np. leczenie kanałowe). Dlatego w Dental Sense Medicover stawiamy na wczesne wykrywanie i profesjonalne, małoinwazyjne leczenie próchnicy zębów.

Jakie nowoczesne metody oferujemy w Dental Sense Medicover?

Wierzymy, że zdrowie jamy ustnej powinno iść w parze z estetycznym uśmiechem. Efekt ten jesteśmy w stanie zagwarantować kompleksowym leczeniem z zastosowaniem nowoczesnych technik i najwyższej jakości materiałów.

W zależności od stopnia uszkodzenia zęba oprócz standardowych metod leczenia próchnicy oferujemy alternatywne możliwości:

Wykonujemy diagnostykę przyzębia podczas każdego badania stomatologicznego, które uwzględnia:

Zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.  ...................................................................................................................................................................................................

  Wypełnienia Inlay i Onlay

  Inlay i Onlay są bardziej trwałą i estetyczną alternatywą dla tradycyjnych wypełnień. Są to wypełnienia zastępujące standardową „plombę” w przypadku rozległych ubytków w zębach bocznych. Przygotowywane są w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków, a następnie starannie osadzane na zębie za pomocą cementu kompozytowego.

  Zapewnia to niezwykłą precyzję oraz dokładne odtworzenie kształtu zęba pacjenta. Inlay i Onlay są najczęściej wykonane z porcelany ze względu na jej właściwości estetyczne, ale mogą być również wykonane z kompozytu.

  Zalety Inlay i Onlay

  Wypełnienia stosowane w Dental Sense Medicover

  Dziś stomatologia oferuje szeroką gamę nowoczesnych materiałów do wypełnień. Zapewniają one nie tylko estetyczną odbudowę zęba, ale również jego ochronę przed dalszym rozwojem próchnicy.

  W naszej klinice stosujemy estetyczne wypełnienia kompozytowe renomowanej firmy GC. Kombinacja wielu odcieni daje nieograniczoną możliwość idealnego dopasowania do koloru zęba.

  Dodatkowo zdolność odbicia światła oraz właściwości optyczne są bardzo zbliżone do naturalnego zęba, co sprawia że wypełnienia te są całkowicie niewidoczne.

  Poza zaletami estetycznymi charakteryzują się one bardzo wysoką trwałością i odpornością na ścieranie.

  Znieczulenie komputerowe

  Wyjątkowość komputerowego znieczulenia polega na natychmiastowym i skutecznym znieczuleniu bez efektów ubocznych charakterystycznych dla metod tradycyjnych. Dzięki najnowszej aparaturze i opatentowanym metodom pacjenci przestali się obawiać bólu, a sam zabieg stał się bardziej komfortowy i mniej stresujący.

  Technika komputerowego znieczulenia polega na podawaniu anestetyku z kontrolowaną prędkością i ciśnieniem za pomocą mikroprocesora. Zapewnia to zmniejszenie bólu podczas aplikacji oraz poprawę samopoczucia pacjenta zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

  W klinice stomatologicznej Dental Sense Medicover posiadamy najnowszą wersję komputerowego znieczulenia SleeperOne, które może być wykorzystane zarówno podczas zabiegów u pacjentów dorosłych jak i u dzieci.

  Dentyści w Gdańsku:

  Zadzwonimy do Ciebie

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.   ...................................................................................................................................................................................................