Jesteś tutaj:

ICON – Korekta przebarwień

ICON to innowacyjna metoda leczenia, którą oferujemy w klinice Dental Sense Medicover. Pozwala ona na usunięcie białych plamek z powierzchni zęba oraz powstrzymanie początkowej próchnicy. I to wszystko bez borowania i bez bólu.

„Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.” Ta złota myśl Marqueza ma w sobie wiele prawdy. Uśmiech jest naszą wizytówką i jedną z pierwszych rzeczy, na którą inni ludzie zwracają uwagę. Proste, zdrowe zęby stanowią podstawę pięknego uśmiechu, ale czasami nawet na najbardziej zadbanych zębach pojawiają się niewielkie skazy i przebarwienia w postaci białych plam. Można je usunąć w gabinecie dentystycznym za pomocą metody ICON.

Czym jest infiltracja próchnicy Icon?

ICON to pierwszy na świecie produkt, dzięki któremu możemy usunąć białe plamy oraz zatrzymać próchnicę bez użycia wiertła i bez znieczulenia. Jest to płyn, który dzięki swoim unikalnym właściwościom załamania światła skutecznie usuwa białe plamy. Dodatkowo, wnikając w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa, zamyka je i tworzy izolującą barierę odporną na działanie kwasów i bakterii. Jest szczególnie skuteczny w leczeniu początkowej i powierzchniowej próchnicy oraz hamuje jej rozwój.

ICON jest rozwiązaniem, które pozwala uzyskać jednolity i estetyczny kolor uzębienia bez ingerencji w tkanki zębów. Sam zabieg jest łatwy, całkowicie bezbolesny dla pacjenta i trwa około 30 minut.

Leczenie preparatem ICON - przed - w trakcie - efekt po

Kiedy stosuje się Icon i u kogo sprawdzi się ta technika?

Na naszych zębach mogą pojawiać się skazy i przebarwienia o różnym pochodzeniu. W zależności od ich rodzaju stosuje się inne metody ich usuwania. Przebarwienia powstałe w wyniku zaniedbania higieny jamy ustnej lub nieprawidłowej diety można usunąć poprzez higienizację zębów. Natomiast ICON wykorzystuje się do zniwelowania charakterystycznych białych plam na zębach. Powstają one w wyniku między innymi:

ICON radzi sobie z usunięciem białych plam na zębach różnego pochodzenia. W przypadku poważnych zmian, by całkowicie zniwelować nieestetyczne przebarwienia, konieczna może być seria zabiegów. Dotyczy to szczególnie zaawansowanej fluorozy – choroby, której przyczyną jest nadmiar fluoru prowadzący do demineralizacji szkliwa. Przeważnie jednak wystarczy jeden zabieg, by znacząco poprawić estetykę uśmiechu poprzez pozbycie się białych plam.

Białe plamy na zębach, jak wspomniano wyżej, mogą mieć różne przyczyny. Niektóre z nich są związane z chorobami, które powinno się leczyć. Są objawem, chociażby początkowej, próchnicy czy fluorozy. Dlatego takich przebarwień nie powinniśmy traktować tylko jako defektu estetycznego. Gdy dostrzeżemy białe przebarwienia, warto udać się na konsultację do stomatologa, by poznać ich przyczynę i rozwiązać problem.

Jakie są zalety ICON?

Metoda ICON jest nowoczesnym i innowacyjnym sposobem na usunięcie próchnicy początkowej. Doceniają ją zarówno pacjenci, jak i lekarze. Wartości z jej wykorzystania są różnorodne.

Icon to świetna metoda, która w łatwy i przyjemny dla pacjenta sposób poprawi estetykę jego uśmiechu. Zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny, a efekty są widoczne od razu po wizycie u dentysty. Dlatego, jeśli dostrzegasz białe plamy na zębach, które chciałbyś zniwelować, zapytaj swojego dentystę, czy metoda ICON będzie dobra dla Ciebie.

Stomatolog w Gdańsku:

Zadzwonimy do Ciebie

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.    ...................................................................................................................................................................................................