Jesteś tutaj:

Periodontologia Gdańsk

Ratunek dla Twoich zębów i dziąseł, dzięki wczesnej diagnostyce i skutecznym metodom leczenia paradontozy. Periodontologia to dziedzina zajmująca się diagnostyką i leczeniem przyzębia, czyli dziąseł i kości, tkanek otaczających ząb.Paradontoza, czyli choroba przyzębia, dotyka od 40% do 90% pacjentów. Wcześnie rozpoznana i prawidłowo leczona może zostać zatrzymana.

W Dental Sense Medicover specjalizujemy się we wczesnym diagnozowaniu i skutecznym leczeniu chorób przyzębia. Możemy zatrzymać paradontozę i zachować Twój pełny uśmiech na długie lata.

Poza leczeniem chorób przyzębia wykonujemy w ramach mikrochirurgii periodontologicznej plastykę dziąseł. Korygujemy problemy estetyczne, takie jak: asymetria dziąseł, uśmiech dziąsłowy (Gummy Smile) czy odsłonięte powierzchnie korzenia (recesja dziąsła).

Diagnostyka chorób przyzębia w Dental Sense

Wykonujemy diagnostykę przyzębia podczas każdego badania stomatologicznego, które uwzględnia:

Zadzwonimy do Ciebie

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.  ...................................................................................................................................................................................................

  Paradontoza i jej główne objawy

  Paradontoza to przewlekłe zapalenie dziąseł i innych tkanek otaczających ząb. Jej głównym powodem są bakterie, które gromadząc się na powierzchni zębów tworzą płytkę bakteryjną i kamień nazębny. Wywołują one stan zapalny, który skutkuje uszkodzeniem dziąseł i kości. W zależności od stadium choroby mogą wystąpić poniższe objawy:

  Często jednak proces ten przebiega bezobjawowo i bezboleśnie. Dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne u dentysty, aby wcześnie zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie leczenie.

  Jakie zabiegi oferujemy w ramach leczenia paradontozy?

  Plastyka dziąseł w Dental Sense Medicover

  Piękny i harmonijny uśmiech to nie tylko pozycja, kształt i kolor zębów. Równie ważnym czynnikiem jest symetria dziąseł i ich naturalna proporcja w stosunku do zębów. Poprzez plastykę dziąseł, w Dental Sense Medicover możemy rozwiązać każdy z poniższych problemów:

  Plastyka dziąseł poza zaletami estetycznymi poprawia również zdrowie poprzez leczenie recesji, obniżenie nadwrażliwości zębów i przeciwdziałanie rozwojowi paradontozy.

  Oprócz plastyki dziąseł w ramach mikrochirurgii periodontologicznej w Dental Sense Medicover wykonujemy podcięcie wędzidełek i plastykę przedsionka jamy ustnej.

  Periodontolodzy w Gdańsku:

  Zadzwonimy do Ciebie

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.   ...................................................................................................................................................................................................